Forumun arıza paylaşımı bölümlerinden sadece vergi mükellefi ve oda kaydı aktif olup Elektronikçi üyeler ile firmalar yararlanabilir. (KKTC Meslek Lisesi Elektronik bölümü öğretim görevlileri hariç) Bunun dışında hiç kimseye ayrıcalık tanınmaz ve yetkileri açılmaz

Geri git   Türkiye Elektronikçileri Forumu > Hukuk - Haberler - Spor - Muhabbet - Aktüel - Gezelim Görelim > Muhabbet - Sohbet > Maneviyat
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Takvim Forumları Okundu olarak işaretle

Özel Konu ve Duyurular

TV Parçası.com,Tv Yedek Parçaları, Lcd Yedek Parça,Plazma Yedek Parça,Samsung Lcd parçası

Seçenekler
Eski 01-12-2010, 14:56   #1
GüneyElektronik
Elektronikci

Teşekkür: 634
420 Mesajına 1.441 Teşekkür Aldı
Standart Mevlana Celaleddin Rumi Haftas? ve ?ebi Aruz(düşün gecesi)

Ölümümüzden sonra mezar?mız? yerde aramayınız bizim mezar?mız ariflerin gönüllerindedir

Hakka kavu?tuşum gün tabutum yürüyünce şu dünyanın dertleri ile dertleniyorum sanma. Bana a?lama yazık yazık deme. Cenazemi görünce ayrıl?k ayrıl?k diye feryat etme.

Bedenimi topra?a verirken elveda elveda diye a?lama. Gün batım?n? gördün ya, gün do?umunu da seyret. Hangi tohum yere at?ld? da çıkmadı. insan tohumu için neden yanl?? bir zanna düşüyorsun?"

Mevlana'nın ölüm tarihi olan 17 Aral?k.
Ebedî vuslata erdiğini belirtmek için düşün gecesi anlamında "?eb-i aruz" denilir. O öldüşü günü sevgilisine kavu?tuşu gün olarak bilirdi o yüzden öldüşü güne düşün günü demiştir

?nsan düşüncesine yepyeni bir mesaj veren ve ?slam düşünürlerinin fikir sistemlerini, inanç akidelerini ruh, ak?l ve sevgi üçgeni içinde sunan, insanl??a ahlak, din, ilim ve ak?l yolunda heyecan katarak yeni ufuklar açan Mevlana Celaleddin-i Rumi, müstesna yüce bir varl?k, ilahi bir ışık, manevi bir güneş, Muhammed Ali'nin bendesidir.
Bugüne kadar gönüller tutuşturan ve bundan sonra da insan? etkilemeye devam edecek olan Veli, kutup, pir, insan-? kâmil, büyük ?air gibi s?fatlarla isimlendirilen bu büyük insan hepimize ışıktır.
Gönüller sultan? Hz. Mevlana a?kın kemalidir; ama yalnız a?kın mış Hayır, O tüm güzelliklerin kemalidir, ilmin de hikmetin de, akl?n da...

O'nun insan düşüncesine verdiği en büyük mesaj A?k, Sevgi ve Birliktir.
O, bir veli hüviyetiyle gönüller co?turmu?, bir pir, bir mür?it olarak insan kalbini safla?tırmış, bir bilgi kayna?? olarak insan akl?n? nur ile y?kamış, ak?l ve gönülleri kirden kurtarmış, gelmiş geçmiş tüm peygamberlerin temsilcisi olmuştur.

Onun içindir ki hangi âlim Mevlana'y? tan?sa yücelmektedir. O'nun yoluna gönül koyan herkes kemale, sevgiye, insanl??a, bilgelişe, ho?görü ve yüksek ahlaka ula?maktadır.
O, hiç bir şeyi inkâr etmez ama her şeyi birler, bütünle?tirir ve sevdirir. O, kimseyi ayrı görmez. Çünkü O, her şeyin Allah'ın zuhuru ve tecellisi olduğunu bilir ve bunu insan gönlüne ve insana hal olarak yans?tır.

Mevlana aziz ve yüce bir üstad'dır. Tek ba??na bir sistemdir, bir hayat ve bir düzendir. Ahlak?, ilmi, hikmeti, sevgisi, akl?, tavr?, idraki, davran??ları ve he rşeyi ile yücelişi ö?reten bir HAL AB?DES?'dir. Peygamber-i zişan'ın gerçek temsilcisi, a?kın ve akl?n en yüksek ö?esi ve gerçe?idir.

"?nsan yarat?lmışların en ?ereflisidir" düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insan? kucaklayan Hz. Mevlana sevginin, bar???n, kardeşlişin, ho?görünün sembolüdür.

eklentide mevlana müzesinin 3 boyutlu panoramik halini bulacaksınız gerçek gibi bir izlenim verecektir mp3 dosyasını media player ile açabilirsiniz
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: rar mevlana müzesi.rar‎ (10,37 MB (Megabyte), 2x kez indirilmiştir)

Konu GüneyElektronik taraf?ndan (01-12-2010 Saat 15:07 ) de?i?tirilmi?tir.
GüneyElektronik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
GüneyElektronik adlı üyeye bu mesajı için teşekkür eden 6 kişi
Bayram Kocaakca (01-12-2010), Bekir Yalaza (01-12-2010), fatiharslan (16-01-2011), Hasel (02-12-2010), ibrahim oz (01-12-2010), oz elektronik (01-12-2010)
Eski 15-12-2010, 16:07   #2
GüneyElektronik
Elektronikci

Teşekkür: 634
420 Mesajına 1.441 Teşekkür Aldı
Standart Cevap: Mevlana Celaleddin Rumi Haftas? ve ?ebi Aruz(düşün gecesi)

güncellll
GüneyElektronik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
GüneyElektronik adlı üyeye bu mesajı için teşekkür eden 2 kişi
Bayram Kocaakca (17-12-2010), fatiharslan (16-01-2011)
Eski 17-12-2010, 10:58   #3
Best
Forum Teknik Yöneticisi

Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 12.134
3.440 Mesajına 18.459 Teşekkür Aldı

Bugün 17 aralık ?ebi aruz törenlerinde konyada olmak isterdim, o geceyi ve o havay? orada tatmak isterdim.
Best isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Best adlı üyeye bu mesajı için teşekkür eden 2 kişi
fatiharslan (16-01-2011), GüneyElektronik (17-12-2010)
Eski 17-12-2010, 14:08   #4
Bayram Kocaakca
Banned

Bayram Kocaakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkür: 10.679
6.470 Mesajına 18.466 Teşekkür Aldı

herkesin mevlana haziretlerini ziyaret etmesini dilerim
Bayram Kocaakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Yer İmleri

Seçenekler